درباره پارتیه‌
‌مظفریان
 

1315

بیش از یک قرن و نیم است که نام مظفریان بر پیشانی صنعت طلا و جواهر در ایران می‌‏درخشد. این نام در هزار و سیصد و پانزده هجری به منوچهر رسید. او که فرزند ارشد مرتضی مظفریان است و قدر این نام را به درستی می‌‏شناسد، همت گماشت که مایه سربلندی این اسم و افتخار این رسم باشد.

1360

منوچهر مظفریان در دستان زبردست پدر پرورش یافت و فوت و فن گوهرشناسی را در بازار بزرگ تهران آموخت. او سال‌‏ها بزرگترین نمایشگاه مظفریان، در چهارراه لاله ‏زار تهران، را اداره کرد و در سال هزار و سیصد و شصت هجری، گزیده‌ه‏ای از بهترین‌های خود را در هتل هیلتون (استقلال) تهران گرد هم آورد. زمان گذشت و نسل جدیدی از مظفریان‌‏ها به گالری محمد راه یافتند. محمدرضا و محمدعلی مظفریان فرزندان منوچهر، آداب زر را از پدر فرا گرفتند و در آغازین روزهای جوانی، گوهرشناسی پیشه کردند. اما زمانه بر نسل آن‌ها به گونه‌ه‏ای دیگر بود. گویی تحولی رخ داده بود. تمایلاتی دیگر. باورهایی نو.

1390

مظفریان‏‌های جوان، تغییرات را به خوبی درک کرده و راهی برای به روز شدن جستجو کردند. راهی که هم مظفریان باشد و هم ایرانی؛ اما سلیقه‏ امروز را بازگو کند. بدیهی است که راه پارت پیشه کردند و قانون مظفریان مقدم داشتند و چنین بود که پارتیه-مظفریان در هزار و سیصد و نود هجری متولد شد. نامی که از راهی دور می‏‌آید و حرف‌‏های جدیدی برای گفتن دارد.

پارتیه-مظفریان باوری است به راه امروز؛ با کوله ‏باری از دیروز. نگاهی به آینده دارد و توشه‌ه‏ای از گذشته. اما آنچه او را از بسیاری از دارندگان این رسم، متمایز می‏‌کند. قصه‌ه‏ای است که او می‏‌داند. قصه‌ه‏ای که سرآغازش شمایید! شمایی که یا بانوی این قصه هستید و یا قصه بانوی خود را می‏‌سازید.

پارتیه-مظفریان بر این باور است که هر زنی قصه‌ه‏ای دارد. قصه‌ه‏ای که با تولد او آغاز می‌‏شود و در طول مسیر زندگی‏‌اش شکل می‏‌گیرد. فلزات ارزشمند، سنگ‌های قیمتی و زیورآلات قدیمی و جدید پارتیه-مظفریان همه و همه همراه لحظه‌های بانوی این قصه است.

---

زیورآلات نه تنها زیبنده جسم بانوی قصه، بلکه انعکاسی از باورهای اوست. انتخاب کلکسیون‏‌هایی کم‌‏نظیر از حیوانات، عرفان نگاشته‌ها و نقوش ایرانی مصور، همه گواهی است بر این ارزش نانوشته که بانوی این قصه در حین امروزی بودن، رو به سوی تعالی و حفظ میراث ایرانی دارد. پارتیه-مظفریان نیز با رعایت انصاف، صداقت و با تکیه بر نوع‏دوستی در مسیری است که فرهنگ و هنر ایرانی را با شیوه‌ه‏ای مدرن در اذهان عمومی نگاه داشته و قوت بخشد.
بیش از یک قرن و نیم است که نام مظفریان بر پیشانی صنعت طلا و جواهر در ایران می‏درخشد. این نام در هزار و سیصد و پانزده هجری به منوچهر رسید. او که فرزند ارشد مرتضی مظفریان است و قدر این نام را به درستی می‏شناسد، همت گماشت که مایه سربلندی این اسم و افتخار این رسم باشد.     بیشتر بخوانید
اخبار و رویدادها
۱۳۹۷/۰۴/۲۸
سنگ انیکس (اونیکس) اکثر مردم سنگ انیکس را عقیق سیاه تصور می کنند، اما این یک باور نادرست است. در جهان گوهرشناسی، واژه انیکس به سنگی لایه لایه با رنگ های مختلف در لایه های چندگانه برمی گردد. معمولا این نوع سنگ از عقیق و یا کلسدونی، با لایه های موازی برش خورده که از رنگ روشن آغاز و به رنگ تیره خاتمه می یابد، جدا می شود.
    بیشتر بخوانید